Multimediju resurss “Dinaburgas cietoksnis” tika realizēts Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Bibliotēku, arhīvu un muzeju sadarbības projektu digitālā vidē atbalsts” ietvaros 2004. gadā. Elektroniskais resurss ir veidots sadarbībā ar Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju un Daugavpils zonālo Valsts arhīvu.

Projekta mērķis ir apkopot, sistematizēt un apstrādāt vienuviet materiālus par Dinaburgas cietokšņa vēsturi un pārmaiņām mūsdienās, veicināt iedzīvotāju interesi par pilsētas kultūrvēsturisko mantojumu un tūrisma attīstību Daugavpils novadā, nodrošināt bibliotēkas, muzeja un arhīva krājumu pieejamību visplašākajam lietotāju lokam.

“Dinaburgas cietoksnis” satur plašu informāciju par cietokšņa celtniecības vēsturi, personām, kas saistītas ar šo objektu, bagātīgu fotogaleriju, 2004. gadā tapušo videofilmu par cietoksni, informācijas avotu sarakstu. Elektroniskais resurss ir izveidots latviešu un krievu valodā.

2015. gadā resurss “Dinaburgas cietoksnis” tika atjaunots, jo 10 gadu laikā ir notikušas lielas pārmaiņas: restaurētas vairākas cietokšņa ēkas un objekti, izveidots Marka Rotko mākslas centrs, labiekārtotas cietokšņa ielas. Atjaunošanas gaitā tika izmainīts resursa dizains, fotogalerija papildināta ar jaunām fotogrāfijām, aktualizēts saturs, izveidots jauns informācijas avotu saraksts.

Multimediju resurss “Dinaburgas cietoksnis” adresēts plašam lietotāju lokam: skolēniem, studentiem, novadpētniekiem, bibliotekāriem, citiem interesentiem.